TİSKO’dan İyi Parti Ziyareti

TİSKO ziyaretlerine devam ediyor. Bütün toplumsal kesimlerle bir araya gelen Tüm İşveren Sendikaları Konfederasyonu, İYİ PARTİ Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

THM Ankara. Kurulduğu günden buyana aktif olarak Türkiye sathında örgütlenen TİSKO büyüyor. Yeni katılımlarla üye sendika sayısını da artıran TİSKO salgın sürecinde ara verdiği temaslarına tam hız devam ediyor. Bu kapsamda  İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı (Genel Başkan Yardımcısı) ve Samsun Milletvekili Erhan USTA’yı makamında ziyaret etti.

TİSKO Genel Başkan’ı İlhami ERTAŞ ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Genel Sekreter Fatih KARATAŞ, Genel Mali Sekreter ve BİGİS Genel Başkanı Engin GÜL, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa PEKŞEN’in katıldığı heyetle gerçekleştirilen ziyarette, ekonomik ve sosyal konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

TİSKO Genel Başkan’ı İlhami ERTAŞ’ın ekonomi ve çalışma hayatının sorunları ve çözüm önerilerinden bahsettiği toplantı, taraflar için verimli sonuçlar doğurdu. TİSKO’nun Türk ve Dünya çalışma hayatına katkılarını anlatan ERTAŞ, TİSKO ile yeni bir dönemin açıldığını söyledi. Bu yeni dönemde herkesle, birlik ve beraberlik içerisinde projeler geliştirmek için çalışıyoruz dedi. ERTAŞ, Halis duygularla ve halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla çıktığımız bu yolda; partisi, ideolojisi, dili, dini, ırkı ne olursa olsun,  herkesi yanımızda görmek istiyoruz dedi.

Daha sonra söz alan ve temsil ettiği sektörün sorunlarını dile getiren BİGİS Genel Başkan’ı Engin GÜL güvenlik sistemleri ve bilişim sektöründe, sorunların çözümünde acil önlemler almak gerektiğini dile getirerek, merdiven altı tabir edilen işletmelerin verdiği zarardan ve çözüm önerilerinden bahsetti. BİGİS’in sektör için geliştirdiği projelerin de konuşulduğu toplantı oldukça verimli geçti.
Ziyaret için teşekkürlerini sunan USTA TİSKO’nun alanında önemli bir değişim olduğunu ifade ederek, çalışma hayatına katkılarını bekliyoruz dedi. Demokrasinin temel unsuru olan sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen USTA, TİSKO’yu Kısa zamanda büyüyen ve fark yaratan bir hareket olarak niteledi. TİSKO sayesinde uzun vadede çalışma hayatında olacak değişimi öngörebildiklerini söyledi. Yeni projeler için ortak çalışmalara imza atma konusunda desteklerini belirttiler. Ülkemizin içinden geçtiği zor günlerin atlatılmasında birlikte çalışmanın önemini vurgulayan USTA, gelecek güzel günlere inancının tam olduğunu dile getirdi.